POJAZDY
ACHLEITNER

POJAZDY 4×4

Pojazdy wykonane ,,na miarę” z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klientów.

IVECO DAILY ALL- ROAD 4X4

Opis pojazdu:

Wielofunkcyjny pojazd łączący w sobie cechy znanego pojazdu Iveco Daily C z technologią napędu na cztery koła firmy Achleitner. Kluczowe zalety pojazdu to: zwiększona przyczepność i doskonałe trzymanie się drogi.

Typowe obszary zastosowań : straż pożarna, służby ratownicze, leśnictwo, dostawcy energetyczni,  policja, budownictwo, wojsko.

CARIER 4MOTION 4X4

Opis pojazdu:

4MOTION CRAFTER z systemem 4×4 firmy Achleitner jest idealny do pracy w ekstremalnych warunkach terenowych. Pojazd wyposażony jest  w 2 litrowy silnik biturbo TDI 120 kW o maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm. Ponadto posiada 6-biegową manualną skrzynią biegów, oraz skrzynię rozdzielcza z przełożeniem terenowym (1: 2,5).

Typowe obszary zastosowania: serwis i naprawa pojazdów, straż pożarna, dostawcy energii oraz klienci o szczególnych wymaganiach – na drodze oraz w warunkach terenowych.

PERFEKT 4x4

 Opis pojazdu:

PERFEKT 4×4 na podłożu Mercedesa Sprintera jest doskonałym narzędziem pracy dla straży pożarnej, ratownictwa, leśnictwa, dostawców energii, policji, branży budowlanej. Pojazd ten został specjalnie zaprojektowany do pracy w ekstremalnych warunkach terenowych. Posiada stały napęd na 4 koła, 100% blokadę mechanizmu różnicowego w tylnej osi i opcjonalnie na przedniej osi.

POJAZDY OBRONNE

Pojazdy do transportu żołnierzy, mobilne stanowiska dowodzenia, pojazdy transportowe specjalnego zastosowania o wysokich zdolnościach terenowych.

HMV SURVIVOR I

Opis pojazdu:

Terenowy, opancerzony pojazd wysokiej mobilności, z wysoką ochroną przed:

 • zagrożeniami balistycznymi (do poziomu STANAG 2),
 • minami (do poziomu STANAG 2),
 • IED

Pojazd o masie całkowitej (DMC) do 12,5t, , ze stałym napędem na cztery koła oraz w pełni automatyczną skrzynią biegów. Opracowany, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom policji, wojska i  sił paramilitarnych.

SEEDFIGHTER

Opis pojazdu:

Szybki pojazd interwencyjny najwyższej klasy, stworzony do pracy w ciężkich i ekstremalnych warunkach terenowych i klimatycznych. Pojazd dostępny w dwóch wariantach: jako  Speedfighter 55 o DMC 5,5t. i ładowności do 1.000 kg, oraz w wersji Speedfighter 100 o DMC 10t. i ładowności do 1.8000 kg.

PMV SURVIVOR II

Opis pojazdu:

Opancerzony pojazd z kabiną załogi zaprojektowany, aby zapewnić najwyższą ochronę przed:

 • Zagrożeniami balistycznymi (do poziomu STANAG 3)
 • Minami (do poziomu STANAG 4)
 • IED

Oparty na podwoziu seryjnego samochodu ciężarowego o masie całkowitej (DMC) do 18t, posiada trzy blokady różnicowe, stały napęd na cztery koła oraz w pełni automatyczną skrzynię biegów. Pojazdy dostępne w rożnych rozmiarach i stylach, m.in. jako pojazd do transportu wojsk z maksymalnie dziesięcioma siedzeniami, pojazd dowodzenia i kontroli, pojazd transportowy i opancerzony pojazd pogotowia. Wyposażony w punkty mocowania do transportu powietrznego, morskiego i szynowego.

RAMBULL

Opis pojazdu:

Terenowy pojazd wysokiej mobilności, opancerzony z wysoką ochronę przed:

 • Zagrożeniami balistycznymi (do poziomu STANAG 1)
 • Minami (do poziomu STANAG 1)
 • IED

Pojazd o masie całkowitej (DMC) do 8,5 ton, posiada trzy blokady różnicowe, stały napęd na cztery koła oraz w pełni automatyczną skrzynię biegów. Został opracowany, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom policji, wojska i sił paramilitarnych.

MANTRA 4X4

Opis pojazdu:

Mantra 4×4  została zbudowana, aby zapewnić wyjątkową mobilność i wydajność przy wykorzystaniu technologii state-of-the-art, zapewniającej najwyższy poziom bezpieczeństwa, niezawodności i jakości dla pojazdów zmilitaryzowanych – w zależności od wariantu – do 7,2 tony DMC. Achleitner zaprojektował pojazd ze stałym napędem na 4 koła oraz rozmaitymi wersjami zabudowy podwozia do użytku w trudnych warunkach.

Mantra 4×4 jest dostępny w różnych wymiarach i wariantach zabudowy.  

GESON 4X4

Opis pojazdu:

GESON 4×4 to wytrzymały, zmilitaryzowany i wysokiej mobilności pojazd, modyfikowany do specjalnego przeznaczenia z napędem 4×4,  DMC do 3,5t i kabiny w układzie 2 + 6 lub 5 + 4 osoby.

Pojazd został zaprojektowany w celu spełnienia aktualnych i przyszłych wojskowych i paramilitarnych wymagań operacyjnych.

Najważniejsze funkcje to : mocny silnik, różne rodzaje napędu, wysoka mobilność off road, różnorodny zakres zastosowania, duża przestrzeń dla załogi i sprzętu, wysoka wydajność klimatyzacji oraz systemu ogrzewania (również dla strefy tylnej) a także niskie koszty eksploatacji.

Użytkownicy mogą instalować różne moduły, skrojone na miarę dla każdego klienta, np łączność radiowa, zderzak „heavy duty”, wzmocnione podwozie, itp.

MMV SURVIVOR

Opis pojazdu:

Wytrzymały, zmilitaryzowany, wysokiej mobilności pojazd, modyfikowany dla specjalnego przeznaczenia z napędem 4×4,  DMC do 3.25t i kabiną w układzie dla maksymalnie 8 osób.

Pojazd został zaprojektowany w celu spełnienia wymogów wojskowych i operacji paramilitarnych. Użytkownicy mogą instalować różne moduły, skrojone na miarę dla każdego klienta, np łączność radiowa, zderzak „hevy duty”, wzmocnione podwozie, itp

POJAZDY DO PRZEWOZU WARTOŚCI

Opancerzone pojazdy specjalne wysokiej mobilności oparte na podwoziach producentów renomowanych marek.

BANKOWOZY

Opis pojazdu:

Pojazdy Achleitner do transportu wartości są testowane według najwyższych poziomów ochrony zgodnych ze standardami VPAM i mają udokumentowane wieloletnie osiągnięcia. Oferują one optymalną ochronę balistyczną i przeciwogniową. Pojazdy posiadają systemy zabezpieczeń elektronicznych „State-of-the-art.”, sprzęt łączności, programowalną technologię magistrali danych i opony z systemem „Run Flat”.

LAND CRUISER 200

Opis pojazdu:

Achleitner Land Cruiser 200 oferuje najwyższy poziom ochrony. Certyfikowany zgodnie VPAM BRV i ERV w klasach VR7 & VR9.
Jako pojazd terenowy sprawdza się znakomicie zarówno w trudnym terenie jak i na ulicach miasta. Achleitner Land Cruiser 200 przeszedł wszystkie testy i inspekcje. 

TRANSPORTERY SIŁ SPECJALNYCH

Opis pojazdu:

Sprinter Shield i HMV SURVIVOR I to opancerzone pojazdy produkowane na zamówienie, testowane przez uznane międzynarodowe instytuty. Ich zróżnicowane konfiguracje sprawiają, że idealnie nadają się do szerokiej gamy zastosowań. Zarówno jako transporter osób, pojazd dostawczy czy ambulans chroni życie swoich pasażerów.

POJAZDY ESKORTOWE

Opis pojazdu:

Dostępne jako:

 • ASV SURVIVOR
 • Land Cruiser SHIELD
 • Sprinter SHIELD